Смачна та корисна
ТОП 5 порад щодо вибору оливкової олії
05.03.2020
Оливкова чи соняшникова? Ви часто вагаєтесь яку обрати? Тоді без якихось сумнівів обирайте оливкову, а ми допоможемо вам обрати ту, яка зробить ваші страви неймовірно смачними.
Коли заходиш до супермаркету, здається, що одна пляшка оливкової олії відрізняється від іншої лише маркою. Але це не так. На відміну від соняшникової олії, оливкова має різні смакові відтінки, що зумовлюється країнами-виробниками. Одна як найкраще буде смакувати у салаті, а ось на іншій вийде ароматний стейк.

ПОРАДА №1. EXTRA VIRGIN на етикетці

Напис «EXTRA VIRGIN» буде свідчити про те, що дана олія якнайкраще згодиться для заправки салатів, аби придати їм особливих ноток приємного смаку. Олія саме з таким написом вважається найліпшою, бо йде без якихось там добавок чи консервантів, та отримана виключно механічним способом. Такий собі «фреш» з оливок.

ПОРАДА №2. Призначення олії

Одну й ту саму оливкову олію неможливо використовувати, як заправку для салатів та для смаження чи термообробки. Тому варто вирішити для чого саме вам потрібна вона. Для салатів купуйте EXTRA VIRGIN, а ось для смаження чи запікання - рафіновану (refined olive oil), також відому як Pure.

ПОРАДА №3. Колір пляшки

Обов'язковим фактором у виборі оливкової олії грає упаковка. Ні в якому разі не купуйте її в тетра чи пластиковій, а лише в скляній пляшці. А сама пляшка повинна бути темного кольору, бо саме сонячний вплив може причинити псування олії. Світла пляшка свідчитиме про неякісну олію.

ПОРАДА №4. Кислотність та смак

Гарна оливкова олія має бути з найнижчим рівнем кислотності. Сама ж кислотність зумовлена вмістом в олії олеїнової кислоти. Тому не нехтуйте цією порадою, аби потім отримати від оливкової олії всі її корисні властивості. На смак вона буде солодкувата, трохи гіркувата або з кислинкою, а ось водянистість, оцтовий або металевий присмак свідчитимуть про відхилення від норми, і таку краще не купувати.

ПОРАДА №5. Колір олії

Частіше за все перевірити колір олії можна вже лише вдома, тому це варто зробити перш за все. Золотистий відтінок свідчитиме про якісну оливкову олію. Якщо ж придбана олія з сірим або насичено-зеленим кольором – вона не якісна, бо скоріше за все оливки були перезрілими.

__________________________________________________
ЦІКАВО ЩО
Олія з грецьких оливок матиме медові нотки і трохи фруктові аромати, з іспанських – гіркуватий перцевий присмак, а з італійських – солодкуватий смак з ледве відчутним запахом трав.
__________________________________________________


Ми навели вам ТОП 5 порад, які допоможуть вибрати оливкову олії і не натрапити на підробку. Але можете бути впевнені, що купуючи оливкову олію в мережі наших магазинів, ви отримаєте лише якісну, смачну та корисну. Смачного вам!

© Сеть магазинов "Лидер" и "Яблоко". Все права защищены
Made on
Tilda